Aleksandra Przybyła

psycholog, psychoonkolog, psychoterapeuta w trakcie szkolenia

Jestem psychologiem, psychoonkologiem, psychoterapeutą terapii w nurcie integracyjnym Systemowo-Ericksonowskim w trakcie szkolenia .

Studia psychologiczne ukończyłam na Wydziale Psychologii Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu. Obecnie zdobywam wykształcenie psychoterapeutyczne w ramach 5-letniej Szkoły Psychoterapii w Katowickim Instytucie Psychoterapii. Szkolenie posiada akredytację Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Sekcję Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Kwalifikacje w zawodzie psychoonkologa otrzymałam kończąc studia w Krakowskiej Akademii Ignatianum.

Posiadami doświadczenie w pracy  klinicznej z osobami w kryzysie psychologicznym, z rodzicami po stracie dziecka w wyniku choroby, poronienia oraz straty okołoporodowej oraz niepowodzeniach prokreacyjnych, zmagających się z niepłodnością, depresji poporodowej.  W obszarze moich zainteresowań znajduje się psychologia -peri i prenatalna oraz analiza więzi prenatalnej. Naukowo współpracuję z Zakładem Zdrowia Reprodukcyjnego i Seksuologii, Katedra Zdrowia Kobiety Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Ukończyłam specjalistyczny kurs z zakresu wsparcia okołoporodowego u Kasi Skorupskiej oraz ukończyłam w proces rozwojowy dla specjalistek okołoporodowych prowadzonym przez Olę Fabjańską..

W zakresie moich kompetencji oraz wieloletniego doświadczenia znajduje się praca z pacjentami onkologicznymi (także kobiet w ciąży z rakiem piersi) oraz osobami bliskimi na każdym etapie choroby, leczenia i zdrowienia. W ramach pracy terapeutycznej zajmuję się między innymi obszarem zaburzeń nastroju, zaburzeń lękowych oraz psychosomatycznych. Ponadto jestem psychologiem LGBT+ Friendly oraz posiadam certyfikat Psychologa Przyjaznego Osobom Aseksualnym przyznanym przez Stowarzyszenie Asfera – Spektrum Aseksualności.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam  na oddziałach szpitalnych, przychodniach, hospicjach, oddziałach ginekologiczno-położniczych oraz w klinice leczenia niepłodności  Obecnie zadania zawodowe realizuję w ramach prywatnej praktyki psychologicznej.

aleksandra przybyła