Beata Chwalba

lek. med. Beata Chwalba: psychiatra

Ukończyłam Śląską Akademię Medyczną w Katowicach w 1992 r., uzyskałam specjalizację I stopnia z psychiatrii w 1998 r. i specjalizację
II stopnia w 2002 r. Od ukończenia studiów pracuję z pacjentami z zaburzeniami psychicznymi: 11 lat w Oddziale Psychiatrii
i jednocześnie w Poradniach Zdrowia Psychicznego, w  Domu Pomocy Społecznej dla osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz od 2005 roku z osobami uzależnionymi od alkoholu, a od 2009 roku z osobami uzależnionymi od substancji psychoaktywnych.

Od 2002 r. jestem  konsultantem oddziałów niepsychiatrycznych w Chorzowie. Ponadto od 2009 r. przeprowadzam psychoedukację uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Świętochłowicach i współpracuję z Hospicjum w Chorzowie oraz Zakładami Opiekuńczo-Leczniczymi.

W latach 2013-2014 byłam uczestnikiem kursu “Program Pomocy Psychologicznej w ujęciu Gestalt” w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie, akredytowanym przy Europejskim Stowarzyszeniu Terapii Gestalt (EAGT). Celem kursu było nabycie umiejętności warsztatowych i osobistych, które umożliwiają profesjonalną pomoc w poradnictwie i interwencji psychologicznej.

Prowadzę własną praktykę lekarską w Chorzowie. Moja praca sprawia mi wiele radości i satysfakcji, kocham to co robię. Stale podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe, biorę udział w licznych konferencjach naukowo-szkoleniowych w kraju i zagranicą.

Prywatnie lubię kino zwłaszcza filmy o tematyce  przyrodniczej, wojennej oraz dotyczące mojej pracy zawodowej, odpoczywam przy muzyce, lubię kwiaty, podróże i czytanie książek, mam dwie kocice (15 -to i 7 letnią). Jestem mamą dwóch dorosłych Synów.