Diagnoza psychologiczna dzieci

Centrum Diagnozy i Terapii Konsylium wprowadza nowatorskie narzędzie diagnostyczne w zakresie diagnozy psychologicznej dzieci w wieku 0-9 lat – Karty Oceny Psychoruchowego KORP.

Diagnoza metodą KORP przeznaczona jest dla dzieci od urodzenia do ukończenia 9 roku życia. Pozwala na ustalenie czy diagnozowane dziecko rozwija się harmonijnie oraz zgodnie z oczekiwaniami rozwojowymi określonymi w ramach każdego przedziału wiekowego.Przeprowadzenie diagnozy dziecka w określonym wieku zakończone jest wykreśleniem profilu jego umiejętności, z którego wynika, które sfery rozwoju są rozwinięte prawidłowo, które są opóźnione, a które przyśpieszone. Dzięki temu można podjąć szybką interwencję i w przypadku sfer rozwijających się z opóźnieniem skierować dziecko na specjalistyczne, pogłębione badania oraz zaprogramować odpowiednie działania terapeutyczne.

Diagnozę narzędziem KORP prowadzi w naszym Centrum współautorka metody, mgr Anna Bogacz-Rybczak – psycholog, specjalista terapii pedagogicznej, rewalidacji i wczesnego wspomagania.

Zapisy i dodatkowe informacje

 


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.