Joanna Stemplowska

joanna_stemplowska

mgr Joanna Stemplowska: doradca zawodowy, pedagog

Ukończyłam pedagogikę opiekuńczo – wychowawczą na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz Kolegium Nauczycielskim w Bytomiu. Jestem absolwentką studiów podyplomowych na kierunku doradztwo zawodowe.

Pierwsze kroki w zawodzie stawiałam w Centrum Edukacji Lokalnej w Świętochłowicach, gdzie pracowałam zarówno z młodzieżą, absolwentami  jak i osobami dorosłymi (bezrobotnymi) pomagając im odnaleźć się na współczesnym rynku pracy.

Od 2012 roku pracuję w Zespole Szkół Ogólnokształcących, gdzie jako doradca zawodowy prowadzę zarówno indywidualne konsultacje
z zakresu doradztwa edukacyjno – zawodowego, jak i zajęcia grupowe wspierające uczniów w świadomym planowaniu kariery i podjęciu roli zawodowej.

Ponadto realizuję projekty współfinansowane przez Unię Europejską skierowane zarówno do uczniów klas III-VI szkoły podstawowej, gimnazjalistów, uczniów szkół ponadgimnazjalnych, uczniów szkół specjalnych, studentów a także osób dorosłych. W ramach realizacji projektów prowadzę warsztaty grupowe z zakresu doradztwa zawodowego, szkolenia z zakresu przygotowania do wejścia na rynek pracy, realizuję również indywidualne sesje doradcze.

Cenię sobie kontakt z drugim człowiekiem. Wiele radości sprawia mi świadomość, iż podejmowane przeze mnie działania na rzecz drugiego człowieka mają wpływ na poprawę jego sytuacji edukacyjnej, zawodowej oraz społecznej.