Karolina Hytrek

karolina_hytrek

mgr Karolina Hytrek: doula, promotorka karmienia piersią

Jestem absolwentką Uniwersytetu Śląskiego na kierunku socjologia, ale moją prawdziwą pasją jest praca z przyszłymi mamami w trakcie ciąży, podczas porodu i po porodzie. Jestem doulą od 2013 r., kiedy to ukończyłam szkolenie dla doul, prowadzone przez trenerkę ze stowarzyszenia DONA (Doulas of North America), jestem również członkinią Stowarzyszenia Doula w Polsce. Swoje kompetencje staram się cały czas poszerzać uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach naukowych.

Jako doula, kieruję się w swojej pracy empatią, i zawsze podążam za matką. Na pierwszym miejscu stawiam wzmacnianie kompetencji macierzyńskich, co jest szczególnie ważne dla młodych rodziców.

Moim drugim istotnym obszarem działalności jest promocja karmienia piersią, ukończyłam w tym celu szkolenie w Centrum Nauki o Laktacji
w Warszawie w 2014 r. Pomagam mamom przygotować się teoretycznie do karmienia jeszcze w ciąży, towarzyszę w pierwszych chwilach spędzanych razem, oraz wspieram w pokonywaniu trudności, które mogą się czasem pojawić w trakcie karmienia naturalnego.