Poznaj naszą ofertę
Donec sagittis sagittis vestibulum. Morbi vestibulum neque.
Psychoterapia rodzin
to forma pomocy psychologicznej, która jest skierowana do całych rodzin. To naturalne, że w ciągu życia przytrafiają nam się różne, często trudne sytuacje. Niektóre z nich są tak poważne, że nie tylko nam jest z nimi ciężko, ale też całej naszej rodzinie. Przykładami takich sytuacji są: poważna choroba jednego z członków rodziny, rozpad małżeństwa czy ingerencja w funkcjonowanie rodziny osób spoza niej. W takich momentach każdy członek rodziny jest w stanie silnych emocji i niejednokrotnie ciężko znaleźć w sobie przestrzeń na wysłuchanie bliskich, obejrzenie sytuacji z ich perspektywy czy choćby zwykłą rozmowę. Terapeuta jest osobą, która przychodzi do rodziny z propozycją wysłuchania każdego członka rodziny, dania mu przestrzeni na wyrażenie swoich uczuć i potrzeb oraz sprawdzenia czy pozostałym członkom rodziny udało się owe uczucia i potrzeby usłyszeć.
Sesje psychoterapii mogą wyglądać różnie, w zależności od podejścia teoretycznego, w którym pracuje dany psychoterapeuta/-ka. Bez względu na podejście, każdego psychoterapeutę obowiązuje tajemnica zawodowa, która zapewnia poufność i dyskrecję.
Podczas psychoterapii indywidualnej możesz:
– Nauczyć się technik relaksacji i radzenia sobie ze stresem;
– Zwiększyć tolerancję na niepowodzenia;
– Nauczyć się jak radzić sobie z trudnymi emocjami tj. silny lęk czy złość;
– Zidentyfikować swoje zasoby i rozwijać je, co pozytywnie wpływa na samoocenę i poczucie własnej wartości;
– Pozyskać wiedzę i narzędzia, aby lepiej poradzić sobie z czekającymi trudnościami;
– Zdobyć informacje na temat objawów psychologicznych (widocznych np. w nasilonych emocjach), które wynikają z chorób ciała np. tarczycy, cukrzycy czy nadciśnienia;
– Nauczyć się budować satysfakcjonujące relacje interpersonalne;
– Nauczyć się funkcjonować możliwie najlepiej w przeżywaniu chorób natury psychicznej tj. depresja czy schizofrenia;
– Zniwelować cierpienie psychiczne, co w rezultacie doprowadzi do poprawy jakości życia;
– Zrozumieć i zmierzyć się z zachowaniami, które obniżają jakość życia i relacji z bliskimi np. uzależnienie od alkoholu (lub innych substancji psychoaktywnych), trudności z utrzymaniem pracy zawodowej czy prokrastynacja.